Nezařazené

Čo je Snapchat?

Túto aplikáciu vytvorili Američania Evan Spiegel, Bobby Murphy a Reggie Brown. Aplikácia, ako ju poznáme dnes, je vyvíjaná od roku 2011. Najviac je populárna v Spojených štátoch, kde má cez päťdesiat miliónov používateľov.
Snapchat nie je len taká sociálna sieť, nemožno ju porovnávať s Facebookom, Instagramom či Twitterom. Rozdiely sú až priepastné medzi touto sociálnou sieťou a ostatnými, ktoré po sebe opakujú svojimi funkciami. Rozdiely sú už v samotnom princípe. Appka má princíp len odfotenia fotky, prípadne natočenia videa a zdieľanie so svojimi priateľmi a môžete si aj s priateľmi písať.

snapchat

Zatiaľ čo ostatné sociálne siete majú mnoho funkcií navyše. Aplikácie sa snažia mať nejaké stanovené pravidlá, ktoré sa musia striktne dodržiavať, kontrolujú obsah uverejňovaný používateľmi. Snapchat je v tomto benevolentnejší. Tam sa obsah nekontroluje, môžete posielať naozaj všetko. Rozdiel je aj v samotných prvkoch. Snapchat ich veľa nemá, aplikáciu sa budete musieť pravdepodobne od niekoho naučiť používať alebo si sadnúť k tomu a rozmýšľať, že kde čo je. Ostatné spomínané tri majú všetko sporadicky uložené, zložitejšie no za to prehľadné.
Snapchat sa zameriava na okamih. Fotografia alebo video sa zobrazí len na pár sekúnd a zmizne, už sa k jeho obsahu nevrátite, pokiaľ si ho odosielateľ neuložil, prípadne ste si to vy nescreenshot-li. Naopak taký Facebook – akonáhle tam niečo zavesíte, už je to tam navždy, aj keď to vymažete je to tam.

editorial

Aplikácia funguje iba na mobiloch a určite k nej budete potrebovať byť pripojený na internet. Pri založení účtu si zvolíte vaše užívateľské meno. Po vytvorení uvidíte len krátke nahraté videa od známych osobností alebo portálov. Potom si už len pridáte svojich priateľov a blízkych. No nie je to také jednoduché ako na Facebooku, pretože užívateľské meno nemusí zodpovedať menu konkrétneho človeka. Potrebujete jeho špeciálne užívateľské meno, ktoré máte len pre túto aplikáciu. Môžete využívať aj funkciu My Stories, kde sa zobrazia fotografie alebo videa pre ľudí na celých dvadsaťštyri hodín. Pri ostatných si zvážite, na koľko sa má video zobraziť.